• Dobudovanie dopravného ihriska

• Otvorenie dobudovaného dopravného ihriska

Po nie celkom vydarenom lete prišla jeseň. Prišla, ako  prichádza ako každý rok.  Ale prišla teplá, pestrá, farebná. Takú, akú sme ani nečakali. Obdobie, keď sa príroda už pomaly ukladá na spánok, zvieratká si dopĺňajú zásoby a my, učitelia, sa prebúdzame, štartujeme, začíname. Jeseň je pre učiteľa pekným obdobím , nemám na mysli jeseň života, ale kalendárnu jeseň. My v Makove sme začali  pekný školský rok. Po septembrových aktivitách prichádza  ešte na aktivity pestrejší október.  V jednom týždni sme si uctili starkých a hneď na druhý deň sme otvorili korčuliarsku dráhu dobudovaného dopravného ihriska.

Vo štvrtok 9.októbra  sme teda slávnostne otvorili našu korčuliarsku dráhu.  Nápad dobudovania dopravného ihriska prišiel spontánne ako reakcia na výzvu zo spoločnosti KIA MOTORS v Nadácii Pontis.  Nadácia Pontis náš projekt vybrala a podporila ho sumou 2990 eur, za čo jej patrí úprimná vďaka. Spomínaná nadácia náš projekt podporila už druhýkrát. Aj prvýkrát to bolo hlavné dopravné ihrisko. Náš projekt rovnako podporila aj Obec Makov, a to sumou 3000 eur a na spolufinancovaní  sa podieľala aj základná škola čiastkou viac než 700 eur. Ďakujeme veľmi pekne. Zvyšné náklady boli hradené s vlastných prostriedkov  neinvestičného fondu Makové zrnká, ktorý bol podávateľom aj realizátorom projektu. Na otvorení korčuliarskej dráhy nás svojou návštevou poctil aj starosta Obce Makov Ing. Marián Masnica a predseda VUC- Žilinského samosprávneho kraja Ing. Juraj Blanár. Úprimne sa tešil z našej práce, deťom porozdával sladkú odmenu, pretože pripravili  krásny program s dopravnou tematikou. Vypravili vláčik, zaspievali semaforu i zebre. Deti sa tešili z jeho návštevy a ,samozrejme, z korčuliarskej dráhy, ktorú hneď na nových korčuliach vyskúšali. Okrem korčúľ dostali aj nové bicykle, vesty, detské semafory a ďalšie dopravné vybavenie. A k tomu to nádherné,  slnečné počasie prilákalo aj rodičov, dopravnú hliadku a ďalších priaznivcov dopravy. Opäť sa nám vydarilo pekné dielo pre deti. Aby sa mali kde hrať, lebo kto sa hrá, nehnevá. Hra vychováva. A dobrá hra je príprava na dobrú prácu. A my chceme z našich deti vychovať dobrých a svedomitých občanov so zmyslom pre zodpovednosť, pravidlá a poriadok.  Verím, že budú na školu dobre spomínať.

Za NF Makové zrnká Elena Rusňáková