• Výlet do Hvozdnej

• Výlet do Hvozdnej - jún 2017

Neinvestičný fond Makové zrnká organizoval  24.6.2017 výlet pre deti s rodičmi do Hvozdnej a Zlína. Stretli sme sa ráno v sobotu a nedočkavo čakali na autobus. Nasledovalo povinné „ spočítanie ľudí“ a vyrazili sme za zážitkami.

Prvá zastávka- hrad Lukov. Po náučnom chodníku sme vyšli na kopec, na ktorom sa týči hrad už od 13. storočia. Hoci je hrad v súčasnosti zrúcaninou, je neustále opravovaný. A tak fotka zachovaného dreveného mosta a vstupnej brány nesmela chýbať. Zaujal nás krásny výhľad z veže, výstava dobových nádob, brnenia, zbraní, šperkov,  ktoré sa našli pri opravách hradu. Len ten poklad, ktorí vraj ukryli templári v tajnej chodbe ,sme už nestihli nájsť.

Druhá zastávka- Zlínsky zámok a výstava s tajomným názvom ORBIS PICTUS PLAY. Ako nám vysvetlila pani učiteľka Rusňáková- „ Orbis pictus- Svet v obrazoch“  svetoznáme dielo Jána Amosa Komenského a jeho myšlienka, že „najprirodzenejší spôsob učenia je hra“  , bolo v tejto výstave dokonale zachytené. Všetky vystavené veci sme si mohli chytiť, vyskúšať, hrať sa s nimi. Hravou formou nás to všetkých –deti aj rodičov- vtiahlo do zákonitostí fyziky. Odchádzali sme z výstavy so slovami: „To bolo  super!“

Tretia zastávka-obec Hvozdná. Po príchode na ihrisko nás čakali naši milí hostitelia s chutným občerstvením a začal sa zaujímavý program. Deti sa zapojili do súťaží, kde museli správane odpovedať, vyskúšať a ukázať svoju šikovnosť a obratnosť. Nakoniec si odnášali plné vrecká ovocia a sladkostí.

A to prekvapenie ?..Nad ihriskom trikrát preletelo lietadlo a z neba padali „ sladkí parašutisti“, museli sme ich však stihnúť pozbierať. Nič lepšie na záver tohto na zážitky bohatého dňa  ani nemohlo byť.

Chceli by sme  sa poďakovať aj v mene našich detí p. Mgr.Elene Rusňákovej  a NF Makové zrnká za krásny výlet a skvelú organizáciu.

MVDr.Dominika Dienešová, triedny dôverník II.A

Výlet do Hvozdnej

Dňa 11.6.2016 Makové zrnká zorganizovali výlet do Zoo Lešná a do krásnej obce Hvozdná. Ráno nás v autobuse privítal milý pán šofér a nedočkavé deti si našli miesto v autobuse. Keď sme dorazili do zoologickej záhrady, počasie nám moc neprialo. Deti aj rodičia boli nadšené, zvieratká sa nám páčili a hlavne deti všetko dôkladne zdokumentovali. Pred detskými objektívmi sa neskrylo žiadne zvieratko. Okolo 14.00 hodine sme dorazilo do obce Hvozdná, kde nás srdečne privítali. Aj počasie sa umúdrilo. Deti si pochutili na pizze a dospelí na výbornom guláši. Pre deti boli nachystané rôzne súťaže, do ktorých sa odhodlane vrhli. Odmenou im boli rôzne dobroty a odmeny a nakoniec vynikajúci HOT-DOG a kofola. Zúčastnili sme sa aj výtvarnej výstavy, výstavy automobilových veteránov a prehliadky obce.

Zlatým klincom dňa boli cukríkoví parašutisti, pri ktorých deti aj dospelí kričali úžasom.

Bol to super výlet a domov sme sa vracali plný zážitkov a spokojných dojmov.

Touto cestou sa chceme pekne poďakovať organizátorom výletu -  N. F. Makové zrnká, pani učiteľkám E. Rusňákovej, V. Mročkovej, M. Bajcárovej, tete knihovníčke Helenke Pajerovej a predstaviteľom obce Hvozdná za srdečné prijatie a pohostenie a tešíme sa na ďalšiu návštevu.

Spokojní rodičia a deti.