• Lezecká stena v telocvični ZŠ

• Netradičný vianočný darček

Netradičným vianočným darčekom boli na tieto Vianoce obdarované deti z makovskej základnej školy. Nuž čo to mohol byť za netradičný darček, keď je to pre všetky deti zo ZŠ Makov? Ak by ste čakali plné vrece sladkosti, či nové knihy do školskej knižnice, hračky od výmyslu sveta a čokoľvek na hranie, hádali by ste márne. Ale zábavné to predsa len hádam bude. Týmto netradičným vianočným darčekom pre deti je lezecká stena. Našiel sa priestor v telocvični, našiel sa sponzor, našli sa peniaze  a ešte k tomu sa našiel aj výborný nápad -  čo zaujímavé urobiť pre deti. S týmto nápadom prichádzajú opäť  Makové zrnká.

Neinvestičný fond „Makové zrnká“, ktorý pri Základnej škole v Makove pôsobí už desiaty rok zrealizoval celú sériu výborných nápadov, ktorými zveľadil priestory ZŠ v Makove a jej okolí. Každý rok sa tento fond snaží nejakou inovatívnou formou prispieť k modernizácii školských priestorov a jej okolia. Tento nápad prišiel spontánne ako mnoho predchádzajúcich a prišiel aj vďaka finančnej podpore komory klubu právnikov v Trenčíne, ktorý prispel na túto stenu čiastkou 1000 eur. Väčšiu  sumu  dofinancovali Makové zrnká zo svojich prostriedkov. Touto cestou chceme  tiež poďakovať spomínanému klubu právnikov za uvedený finančný dar. Tiež chceme poďakovať firme Anatomic zo Žiliny za realizáciu tohto diela, korektné a bezproblémové jednanie. A čo dodať na záver? Snáď zaželať našim deťom príjemné užívanie, bezproblémové a bezúrazové lezenie a mnoho ďalších, výborných nápadov a štedrých sponzorov počas celého roku 2014. Ďakujeme.

Elena Rusňáková