• Hviezdoslavov Kubín 2024 - školské kolo

• Hviezdoslavov Kubín

Dňa 25. januára 2024 sa konala v našej škole školská súťaž v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Do súťaže sa prihlásilo 18 žiakov školy a súťažili v troch vekových kategóriách. Celá školská aktivita sa niesla v slávnostnej atmosfére, ktorú vytvorili naši recitátori spontánnym, hravým a tí starší už umeleckým prednesom. Ukážky boli skvelé, recitátori odhodlaní podať čo najlepší výkon a zaujať obecenstvo. A veru i zaujali. VŠETCI. Hneď v úvode nás potešila naša šikovná prváčka Stelka Záhumenská tvorivým prednesom básne Škola v dobe kamennej, za ktorý jej bol ako ostatným „veľkým“ žiakom udelený diplom a vecná cena. Výkony žiakov 2. – 9. ročníka hodnotila školská porota v súlade s kritériami hodnotenia a dospela k nasledujúcim výsledkom:

1. Kategória (2.- 4. ročník)

1. miesto: KLÁRA KUBAČKOVÁ – III.A
            2. miesto: FILIP GAŠPARÍK, STANISLAV OLŠOVSKÝ – II.A
            3. miesto  LEA RAGULOVÁ – IV. A
            1. miesto: JÁN SARVAŠ – III.A
            2. miesto: SOFIA BARIČÁKOVÁ – II.A; TOBIAS JÁN PERĎOCH – IV.A
            3. miesto: neudelené

2. Kategória (5.- 6. ročník)

1. miesto: JERGUŠ DIKOŠ – V. A
            2. miesto: MELANIE KUBINCOVÁ – VI.A
            1. miesto: SILVIA PAVLÍKOVÁ – V.A
            2. miesto: NATÁLIA OVČÍKOVÁ – VI.A
            3. miesto: neudelené

3. Kategória (7.- 9. ročník)

1. miesto: BARBORA BALÁŽOVÁ – IX.A
            2. miesto: DOMINIK VRŠANSKÝ – VII.A
            3. miesto: NATÁLIA ŠROMKOVÁ – VII.A
            1. miesto: BARBORA DIENEŠOVÁ – IX.A
            2. miesto: ALŽBETA MELICHEROVÁ – VIII.A
            3. miesto: MATÚŠ MATEJNÝ – VII.A

Víťazi vo svojich kategóriách budú reprezentovať našu školu v Turzovke, pretože POSTUPUJÚ DO OBVODOVÉHO KOLA.

Naši recitátori boli odmenení diplomami a vecnými cenami od riaditeľstva školy.

Vyjadrujeme poďakovanie všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii, priebehu a vyhodnotení školskej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Veľká vďaka patrí i vám, vážení rodičia a starí rodičia, nielen za podporu vašich detí a vnúčat pri domácej príprave, ale i za účasť na podujatí školy.

DETI,  ďakujeme za krásny umelecký zážitok.

Mgr. Anna Mrkvová, Mgr. Andrea Zuzčáková

• Hokejový turnaj 2024

• Výsledky:

1. miesto: Revolučná

2. miesto: Hlemýždi

3. miesto: Stará Fara

4. miesto: Renegades

Najlepší brankár: Marek Pavlík

Najlepší hráč: Andrej Stuchlik

Najlepší strelec: Stanislav Olšovský

Dňa 20.1.2024 sa uskutočnil hokejový turnaj MAKOV CUP. Turnaja sa zúčastnili štyri družstvá zložené z hráčov Makova. Víťazom turnaja sa stalo družstvo Revolučná. Na druhom mieste sa umiestnilo družstvo Hlemýždi, tretie skončilo družstvo  Stará Fara a na štvrtom mieste skončili Renegati. V prestávke sme mohli vidieť zápas medzi našimi najmenšími žiakmi  a bolo na čo pozerať. Ďakujeme základnej škole za pekný turnaj, kde sa nám podarilo zapojiť aj staršiu generáciu a spoločne si zašportovať. Poďakovanie patrí sponzorom a organizátorom turnaja.

Sponzori: Michal a Tomáš Cigáňovci, Jozef Lučan, Ľubomír Bobek, Rudolf Babiš, Adrián Jelínek, N. F. MAKOVÉ ZRNKÁ.

• Medzinárodný deň komplimentov

• V stredu 24. januára sme si pripomenuli Deň komplimentov, ktorý vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy dvoch Američaniek Kathy Chamberlin z Hopkintonu a Debby Hoffman z Concordu v štáte New Hampshire. V tento deň by mal každý vyjadriť kompliment aspoň 5 ľuďom, a tak vyzdvihnúť to, čo na osobe oceňuje, čo sa mu páči alebo má rád. Aj naši žiaci sa zapojili malou aktivitou a na lístok písali kompliment pre svojho spolužiaka, spolužiačku. Každý si vybral kompliment a prečítal pred ostatnými v triede. Niektoré boli veľmi pekné a pri niektorých sme sa aj pobavili. Však posúďte sami: si najlepší kamarát, kamarátka; máš pekné (nádherné) oči; máš pekný úsmev; máš pekné vlasy; si pekná ako slnko pri západe; vždy máš pekné oblečenie; máš pekné telo, si chytrá, múdra, múdry; si dobrý v angličtine a slovenčine; si úžasný a máš skvelú povahu a ďakujem, že si tu pre mňa; páči sa mi, že si úctivá a dobrá; si milý a dobrosrdečný; máš pekné papuče (mikinu). Jeden pekný kompliment vie zahriať pri srdiečku a vyčariť úsmev na tvári, a preto by sme si ich mali hovoriť častejšie.

Mgr. Mročková Vlasta

• Hokejový turnaj.

• ZŠ s MŠ Makov organizuje hokejový turnaj pre rodákov z Makova. Počas turnaja sa predstavia aj naši začínajúci hokejisti. Tešíme sa na vašu účasť a hlasné povzbudzovanie. :)

• Stolnotenisový okresný turnaj žiakov

• Dňa 11.1.2024 sa žiakom našej školy podarilo úspešne reprezentovať školu v stolnotenisovom okresnom turnaji a svojou hrou si vybojovali 3. miesto. Družstvo žakov tvorili chlapci Matej Matis, Nikolas Masnica, Davíd Ragula a Ľubomír Veselka.